03.11.2022 r.

„Ocalić od zapomnienie IV edycja”

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Policach w roku bieżącym zrealizował IV edycję autorskiego projektu „Ocalić od zapomnienia”, cieszącego się dużym zainteresowaniem.

W tym roku w projekcie uczestniczyli wolontariusze z:

  • Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży
  • Szkoły Branżowej I Stopnia Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach
  • Wolontariusze ze Stowarzyszenia Polska 2050 Koło w Policach

Realizacja zadania zakłada połączenie czynności porządkowych, oraz promowanie działań edukacyjnych upowszechniających wiedzę o dziedzictwie kulturowym gminy. Ubiegłe edycje programu pokazały, że chęć uczestnictwa w tego rodzaju przedsięwzięciach jest bardzo duża i pozytywnie odbierana przez społeczność lokalną, która poprzez media mogła zobaczyć jak dużo pracy zostało włożone w uprzątnięcie terenu  nieczynnego cmentarza przy ul. Mazurskiej oraz Lapidarium Polickiego.

Dzięki współpracy z  Wolontariuszami ze Stowarzyszenia  Polska 2050 Koło w Policach, dnia 22.10.2022 r., na cmentarzu komunalnym przy ulicy Tanowskiej uporządkowano 31 grobów zapomnianych natomiast dnia 25.10.2022r., wraz z wolontariuszami Szkoły Branżowej I Stopnia Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży  porządkowano zaniedbane opuszczone groby  na  nieczynnym cmentarzu przy ul. Mazurskiej oraz Lapidarium Polickim.

Za cały trud i zaangażowanie  w porządkowanie grobów, cmentarza oraz Lapidarium Polickiego, wolontariusze otrzymali upominki ufundowane przez Powiat Policki oraz Gminę Police.

Galeria


08.10.2022 r.

„Domki dla jeży”

Na cmentarzu komunalnym przy ul. Tanowskiej pojawiło się siedem domków dla jeży. Domki te umiejscowione są w strefie, w której zabiegi pielęgnacyjne oraz ingerencja człowieka ogranicza się do minimum. Konstrukcje zostały przykryte liśćmi a strefa stosownie oznaczona.  

Z inicjatywą budowy domków wyszła Pani Aneta Mruklik nauczyciel i  wychowawca grupy „Jeżyki” z Przedszkola Publicznego nr 11 w Policach. Akcja została zorganizowana w ramach zajęć dydaktycznych dla przedszkolaków i ich rodziców w celu utrwalenia postawy proekologicznej i zachęcenia dzieci do działań na rzecz ochrony przyrody. Schronienia mają ułatwić pożytecznym ssakom przeżycie zimy.


29.08.2022 r.

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Policach informuje, iż  począwszy od 29.08.br. uruchomiona została na bramie nr 2 (nowa brama) cmentarza komunalnego w Policach przy ulicy Tanowskiej pętla indukcyjna.  

Działanie pętli indukcyjnej polega na wykrywaniu obecności pojazdu przed szlabanem. Obecnie oba funkcjonujące szlabany będą się otwierały automatycznie przy wyjeździe z terenu cmentarza komunalnego.

Uwaga: pętla indukcyjna działa tylko na pojazdy samochodowe, nie reaguje na przechodniów czy rowery itp…

Wdrożenie regulowanego ruchu pojazdami mechanicznymi na terenie cmentarza wpisuje się w realizowaną konsekwentnie politykę podnoszenia jakości świadczonych usług, dbałości o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby a także wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom w zakresie swobodnego i bezpiecznego dostępu do nowej części cmentarza.


18.08.2022 r.

Informujemy o zakończeniu zadania pn.:  „naprawa ciągu pieszo- jezdnego, polegająca na uzupełnieniu wierzchniej warstwy nawierzchni z tłucznia kamiennego wraz z robotami towarzyszącymi  na terenie cmentarza komunalnego przy ul. Tanowskiej w Policach, administrowanego przez ZGKiM w Policach”.

Miejsce wykonania robót: cmentarz komunalny przy ul. Tanowskiej w Policach przy kwaterach: nr 8-11-21, 18-23, 29/34/35